Alman sanatçı Uriel Salnaitis dolandırıldı

MURAT TOPÇU/ ALMANYA (İGFA) – Almanya’nın ünlü sanatkarı Urilel Salnaitis, Türkiye’de çalıştığı bir PR firması tarafından dolandırıldığını açıkladı.

Uriel Salnaitis, Şahin Özer’ le müzik ve yapım islerinde birlikte çalıştığını belirterek “Şahin Özer’e sormadan, onun haberi yokken bir yanılgı yaptım. Türķiye’ de çalışan bir PR şirketi ile mutabakat yaptım , Şahin Özer’in bu muahededen haberi olunca eyvah bu firma ile niçin anlaştın ,bunlar dolandırıcı dedi. Ben birinci etapta 12 bin Euro bu PR şirketine gönderdim. Bu parayı da Almanya’daki hesabımdan Türkiye’ deki hesaba gönderdim. Bizim mutabakatımız tüm büyük gazetelerin magazin servislerinde, müzik kanallarında ve tüm radyolarda müziklerim çalacak ve kliplerim dönecekti. Lakin bu PR şirketi bu muahedenin hiç bir kuralını yerine getirmedi, göstermelik lokal basında bir kaç tane haber çıktı. Ben bu işin bedeli toplamda 60 bin Euro para gönderdim, lakin hiç bir hizmet alamadım. Bununla ilgili tüm dokümanlar mevcut, ayrıyeten sizin de bildiğiniz üzere ben Almanya’da yaşıyorum. Lakin beni çıkan bu haberlerde güya Türkiye’de yaşıyormuşum üzere göstermişler. Bu bağlamda çok kızgınım. Almanya’da yaşadığımı ısrarla belirttiğim hallde ısrarla Türkiye’de yasayan bir sanatçı üzere gösterilmem hakikat bir habercilik değildir.

2021 yılında da o vakitler fiyatı 20 bindi. Toplumsal Medya hesapları için Facebook ve Intagram’da Mavi Tik almak için 20 Bin TL ödediğim halde mavi tik bana almadılar ve en sonunda Şahin Özer bana Mavi Tiki aldı. Sonraki devirde bu PR şirketi hakkında araştırmalar yaptım ve benim üzere mağdur olan 40 tane haklarında açılmış davaları olduğunu ve bu davaların mahkemelerinin sürdüğünü öğrendim.

Sonuç olarak ödediğim Toplamda 60 bin Euro’nun karşılığı olarak Tüm büyük basın ve magazin mecmualarında, radyolarda Tv Müzik kanallarında müziklerim çalacaktı hiç bir kaideye uymadılar

Türkiye de natürel ki sağlam PR şirketleri olduğu üzere bunun üzere güvenilmez şirketler var, bu bağlamda çalışacağınız PR şirketlerinin güvenirliliğini çok güzel araştırın ve o biçimde anlaşın,benim üzere dolandırılmayın.

Bu olaylar sonucu depresyona girdim ve hudut krizleri geçirdim sıhhatim bozuldu ve bağışıklığım çok düştü. Sizin de bildiğiniz üzere koronaya yakalandım ve virüs beynime hakikat ilerlediği için hekimim sahneye çıkmamı yasakladı . Bu bahis ile ilgili dokümanlar elimde isteyen herkesle de paylaşabilirim. Bu dokümanlar Türkiye’ deki avukatımda hazır, dava açmak için uygun ve gerçek vakti bekliyorum. Kamuoyuna hürmet ile duyurulur .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir